POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Ma on nam przypominać, byśmy „nie miłowali jedynie słowem, ale i czynem”. Od ponad roku nasza Parafia - w każdy piątek - pomaga s. Margret Ebe we Franziskusstube przygotowując i rozdając posiłki ubogim i bezdomnym. Może i w naszym sąsiedztwie lub okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, zwłaszcza Caritas.

2.    Nabożeństwa i Msze św. w ciągu tygodnia:

Stuttgart:

- w środę o godz. 18.30 nabożeństwo Nieustannej Nowenny, Msza św. oraz spotkanie kręgu biblijnego

- w piątek o godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe oraz Msza św.

- w sobotę o godz. 18.30 Msza św. (formularz niedzielny)

Böblingen:

- w czwartek o godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe oraz Msza św.

Tübingen:

- w piątek o godz. 18.30 nabożeństwo wypominkowe oraz Msza św.

3.     W środę (22 listopada) przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, patronki chórzystów, organistów i kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. W Stuttgarcie, podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 oraz sprawowanej po niej Eucharystii będziemy modlić się - przez wstawiennictwo św. Cecylii - za nasze panie organistki, panów organistów oraz chórzystów wypraszając dla nich i ich bliskich obfitość Bożych Darów.

4.    W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata, podczas Mszy św. o godz. 10.30 w Stuttgarcie liturgię ubogaci śpiewem nasz chór parafialny.

5.    W zeszłym tygodniu nasza Parafia (oraz Ośrodek Oazowy w Calsbergu) otrzymała z rąk J.E. ks. kard. Stanisława Dziwisza relikwie krwi Świętego Jana Pawła II. Jest to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie, byśmy jeszcze mocniej szerzyli kult Świętego Papieża oraz propagowali jego nauczanie. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszych kościołów nastąpi w przyszłym roku. Musimy jeszcze zakupić piękny relikwiarz.

6.    W dniach od 1 do 8 października 2024 organizujemy samolotową pielgrzymkę na Sycylię. W programie: Katania (sanktuarium św. Agaty), Syrakuzy (sanktuarium Matki Bożej Płaczącej i św. Łucji), wulkan Etna, Taormina, Mesyna, Tyndaris, Palermo (sanktuarium św. Rozalii), Monreale, Monte Pellegrino, Mondello oraz Agrigento. Koszt 1.119€. Więcej informacji na ulotkach, które można otrzymać przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym. Pierwszą ratę w wysokości 450€ należy wpłacić do 30 listopada na konto Biura pielgrzymkowego „Ave”.

W przyszłym roku planujemy jeszcze jedną pielgrzymkę parafialną w okresie ferii zielonoświątkowych. Szczegóły podamy w najbliższych dniach.

7.    Jest do nabycia listopadowy numer czasopisma „Nasze Słowo”, w którym warto przeczytać: „Życie pomimo”, „Życie jest skarbem” oraz w ramach porad adwokata w Niemczech „Zasady postępowania w razie wypadku drogowego”. Zachęcamy także do nabywania kalendarza na rok 2024 wydanego przez Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.

Informacje zewnętrzne:

Stowarzyszenie „InKontakt” z Leipheim zaprasza na polsko-niemiecki Festyn Rodzinny „Dla pokoju - Für den Frieden”, który odbędzie się w sobotę, 25 listopada od godz. 13.00 do 20.00 w Auli am Murkenbach przy Murkenbachweg 4, 71032 Bölingen.

Kalendarz