POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Rozpoczęcie Adwentu

Stuttgart

W niedzielę, 3 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 10.30 w kościele św. Tomasza w Stuttgarcie uroczyście rozpoczęliśmy tegoroczny okres Adwentu. Na Mszy św. licznie zgromadziły się dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

Podczas kazania, za pomocą piosenek i opowiadania o trzech chłopcach, którzy weszli do labiryntu, gdzie był ukryty skarb (pierwszy chłopiec napełnił kieszenie złotem i srebrem, drugi wziął do siebie miecz, dający mu władzę i sławę, lecz trzeci wziął po prostu latarnię, która oświeciła mu drogę powrotną, dzięki czemu jako jedyny z trzech chłopców odnalazł drogę wyjścia z labiryntu), o. proboszcz Tomasz Sadowski CSsR, zachęcił wszystkich do czujnego i radosnego przeżywania tego czasu.

Na zakończenie Mszy św. zostały pobłogosławione opłatki i sianko na stół wigilijny.

***

Böblingen

3.grudnia rozpoczęliśmy Adwent. Zapalona została pierwsza świeca na wieńcu adwentowym. Wieńce, które przynieśli parafianie zgromadzone zostały przed ołtarzem. Po ich poświęceniu ministranci zapalili na każdym pierwszą świecę.

Ojciec Henryk zaznaczył, że czas adwentu jest w dzisiejszym rozumieniu czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zacytował też Paulo Coelho.

Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.