POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Druga niedziela Wielkiego Postu, którą dziś przeżywamy, nazywana jest Niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje prawie 2000 polskich misjonarek i misjonarzy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.    Wielki Post ma być czasem naszej odnowy duchowej. Szczególną pomocą w realizacji tego celu będą rekolekcje wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy: w Tübingen 08-10.03; w Kirchheim 15-17.03; w Böblingen 17-20.03 oraz w Stuttgarcie 21-24.03. Poprowadzi je dla nas o. dr Maciej Sadowski – redemptorysta z Krakowa.

Szczegółowy program rekolekcji będziemy rozdawać przy wyjściu z kościoła, umieściliśmy go także na stronie internetowej parafii.

3.    We wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II o godz. 18:30 w kościele St. Christophorus (Stuttgart-Wangen). Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się w intencji porzuconych i zdradzonych współmałżonków, za katolików żyjących w tzw. „wolnych związkach” przynoszących zgorszenie oraz w intencji rodzin, w których osłabła miłość albo przerodziła się w rutynę, obojętność czy nawet nienawiść do siebie nawzajem. Po nabożeństwie, Msza św., którą będziemy sprawować - przez wstawiennictwo świętego Papieża - w intencjach złożonych podczas nabożeństwa.

Przypominamy, że kościół St. Christophorus znajduje się przy drodze B-10 oraz kilkanaście metrów od przystanku Wasenstaße (Przystanek U4, U9, U13). Dostępne parkingi znajdują się wzdłuż ulic: Inselstraße oraz Viehwasen oraz przy Inselbad Untertürkheim.

4.    Pozostałe nabożeństwa i Msze św. w ciągu tygodnia:

Stuttgart (kościół św. Tomasza):

- w środę o godz. 18:30 nabożeństwo Nieustannej Nowenny oraz Msza św.

Po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego

- w piątek o godz. 18:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Msza św.

Po Mszy św. próba chóru w domu parafialnym przy Zuckerberstr. 9

- w sobotę o godz. 17:30 nabożeństwo fatimskie oraz o godz. 18:30 Msza św. (formularz niedzielny)

Böblingen:

- w czwartek o godz. 18:30 Droga Krzyżowa oraz Msza św.

Tübingen:

- w piątek od godz. 18:00 spowiedź św., następnie o godz. 18:30 Droga Krzyżowa oraz Msza św.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca. W piątek - w Stuttgarcie (kościół św. Tomasza) - spowiedź św. od godz. 17:30. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30.

6.    Także w piątek, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej oraz ofiara życia zasługują na naszą pamięć modlitewną.

7.    W najbliższym tygodniu w ramach tzw. wizytacji kanonicznej przybędzie do nas o. Dariusz Paszyński, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów wraz ze swoim Wikariuszem - o. Mariuszem Mazurkiewiczem. Ojcowie wizytatorzy spotkają się m.in. z przedstawicielami grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę (3.03) będą głosili kazania podczas Mszy św. we wszystkich naszych ośrodkach duszpasterski.

Kalendarz