POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Nabożeństwa i Msze św. w nadchodzącym tygodniu:

Stuttgart

- we wtorek (St. Christophorus) o godz. 18:30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II oraz Msza św.

- w środę (kościół St. Thomas) o godz. 18:30 nieustanna nowenna do Matki Bożej oraz Msza św. Po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

- w piątek (kościół St. Thomas) o godz. 18:30 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. próba chóru.

- w sobotę (kościół St. Thomas) o godz. 18:30 Msza św. (formularz niedzielny)

Böblingen

- w poniedziałek o godz. 11:45 Msza św.

- w czwartek o godz. 18:30 Msza św. oraz nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

Tübingen

- w piątek o godz. 18:30 Msza św. oraz nabożeństwo czerwcowe

2.        W najbliższą niedzielę, 23 czerwca, zapraszamy do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Polskich Parafii z Diecezji Rottenburg-Stuttgart do Sanktuarium Maryjnego na Schönenberg (Ellwangen). W programie: o godz. 10:30 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej. Następnie wspólny piknik oraz nabożeństwo maryjne o godz. 14:00. Wyjazd autokaru z Böblingen o godz. 7:30, ze Stuttgartu o godz. 8:00. W tym dniu - z racji pielgrzymki - w naszej parafii będą sprawowane jedynie Msze św. w Stuttgarcie o godz. 10:30 i 12:00 oraz w Böblingen o godz. 12:30.

3.        Od 23.06. do 29.09.w Backnang nie będą sprawowane niedzielne Msze św. w j. polskim.

4.        W niedzielę, 30 czerwca, będziemy obchodzić Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Patronki naszej Parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa w intencji Parafii w Stuttgarcie - w kościele św. Tomasza - o godz.10:30. Na zakończenie Mszy św. dokonamy aktu ofiarowania naszych rodziny Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przyniesienie ze sobą obrazów Matki Bożej. W zakrystii można też nabywać ikony MBNP na tę uroczystość.

5.        Zakończenie roku katechetycznego w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 7 lipca, w Stuttgarcie oraz w Böblingen. Po Mszy św. rozdanie świadectw i nagród dla dzieci, które w tym roku uczęszczały na katechezę. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia dzieci i młodzieży na katechezę w nowym roku szkolnym. Prosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza opublikowanego na stronie internetowej naszej parafii. Od września będzie katecheza dla poszczególnych grup wiekowych: grupa przedszkolna, grupa komunijna (kl. III), grupa pokomunijna (kl. VI) oraz grupa młodzieżowa do bierzmowania.

6.        Zachęcamy do nabywania czerwcowego czasopisma „Nasze Słowo” wydawanego przez Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.

***

Kirchheim

W niedzielę, 7 lipca, Msza św. wyjątkowo o godz. 10:00 z parafią niemiecką, która w tym dniu będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Ulricha. Prosimy naszych parafian o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Chodzi zwłaszcza o pomoc w kuchni oraz o upieczenie i przyniesienie ciast. Prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.

Tübingen:

W niedzielę, 23 czerwca, nie będzie Mszy św. o godz. 15:00. Zapraszamy na Mszę o godz.12:30 do Böblingen.

Kalendarz