POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie Nowenny, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego. Rozważania na kolejne dni Nowenny zamieszczone są również na stronie internetowej parafii.

2. Jutro, 13 maja, przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w kościele św. Tomasza. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

3. Nabożeństwa i Msze św. w ciągu tygodnia:

Stuttgart:

- we wtorek (kościół St. Christophorus) o godz. 18:30 w nabożeństwo do św. Jana Pawła II oraz Msza św.;

- w środę o godz. 18:30 (kościół św. Tomasza) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Msza św. Następnie krąg biblijny w sali parafialnej;

- w piątek (kościół św. Tomasza) o godz. 18:30 nabożeństwo majowe oraz Msza św. Po Mszy św. próba chóru parafialnego (Zuckerbergstr. 9);

Böblingen:

- w czwartek o godz. 18:30 Msza św. i nabożeństwo majowe. Po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego

Tübingen:

- w piątek o godz. 18:30 nabożeństwo majowe oraz Msza św.

4. W sobotę, 18 maja - w Wigilię Zesłania Ducha św. - w Stuttgarcie po Mszy św. o godz. 18:30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

5. W dniach 21-25 maja organizowana jest oaza ministrantów w Carlsbergu. Nasza parafia pokrywa koszty pobytu dzieci i młodzieży. Karty zgłoszeniowe można otrzymać po Mszy św. w zakrystii.

6. Tegoroczną centralną Uroczystość Bożego Ciała (30 maja) w Stuttgarcie będziemy przeżywać razem z niemiecką parafią St. Urban. Potrzebujemy jeszcze kilku osób do pomocy przy rozstawieniu krzeseł na dziedzińcu szkolnym dla uczestników Mszy św. oraz przy wydawaniu posiłków. Parafian, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu powyższej uroczystość, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie do biura parafialnego.

7. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej. Przykazanie kościelne mówi nam o obowiązku raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej. Przypominamy, że w naszej parafii z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać przed każdą Mszą św.

8. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

Kalendarz