POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Spotkanie opłatkowe - Stuttgart

W niedzielę, 14 stycznia 2024r.  zgromadziliśmy się najpierw na Mszy św. o godz. 10.30 w kościele św. Tomasza. Po kazaniu dla starszych, było też słowo skierowane do dzieci, które wywołało u wszystkich zgromadzonych wiele radości i entuzjazmu. Dzieci bowiem miały za zadanie odgadnąć tytuły polskich kolęd, których melodie na skrzypcach wygrywał Elias Morelli.

Następnie, wielu naszych parafian zgromadziło się po Mszy św. w sali parafialnej na wspólnym kolędowaniu oraz opłatku parafialnym. W śpiewie kolęd pomagał nam spontanicznie stworzony zespół w składzie: Pan Krzysztof Respondek (organy), Pan Janusz Bil z synem Szymonem (akordeony), Elias Morelli (skrzypce) oraz Laura Polap (flet). W trakcie naszego spotkania, był też moment na dzielenie się opłatkiem oraz na kawę i wspaniałe ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

Jako duszpasterze składamy serdeczne podziękowania członkom Rady pastoralnej oraz licznym wolontariuszom, dzięki którym nastrój tej niedzieli był wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci dzieci i dorosłych.