POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Böblingen - jasełka i spotkanie opłatkowe

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. w kościele St. Maria w Böblingen młodzież i dzieci z parafii odegrały przedstawienie jasełkowe. 

Na początku przedstawienia anioły zeszły na ziemie, aby przypomnieć ludziom, że Zbawiciel przyszedł na świat. Rozmawiały z młodymi ludźmi, zagubionymi w dzisiejszym świecie, uświadomiły im, jakie jest prawdziwe znaczenie tych Świąt i wskazały im drogę do stajenki. Ci następnie zburzyli mur grzechów i przywiązań, który przesłaniał Nowonarodzonego w stajence Jezusa. Następnie zabrali głos młodsi aktorzy, którzy, nie tylko tym młodym,  pokazali, co wydarzyło się w Betlejem w Noc Bożego Narodzenia. Tańczące aniołki zaprosiły pasterzy, aby przyszli do szopy, gdzie wszyscy oddali pokłon Panu. Aniołki i pasterze krótkimi wierszykami i kolędami powitali Zbawiciela na ziemi, Maryja zaśpiewała Dzieciątku piękną kołysankę, a na koniec do stajenki dotarli także trzej królowie i złożyli hołd Panu.

Na zakończenie „nawróceni” młodzi odczytali Orędzie z Groty Betlejemskiej: „…Narodziłem się w twoim ludzkim życiu, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.”

Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe. Na niedzielne popołudnie grupa parafian przygotowała smakowity polski obiad. Dzięki hojności gości przybyłych na to spotkanie można było posmakować wyśmienitych wypieków. Całość uroczystości połączona była muzyką i śpiewem pana Krzysztofa.