POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Jubileusz 55. lecia kapłaństwa

W niedzielę, 16 czerwca 2024 r. licznie zgromadzeni parafianie przybyli do kościoła St. Maria w Böblingen, aby dziękować Panu Bogu za 55. lat kapłaństwa wieloletniego proboszcza o. Romana Michalca CSsR. Uroczytej liturgii przewodniczył sam dostojny jubilat, a razem z nim ofiarę Mszy świętej sprawowali jego współbracia: o. Dariusz Paszyński CSsR, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Stanisław Rutka CSsR z Marienfried, oraz o. Tomasz Sadowski CSsR i o. Henryk Sitko CSsR ze wspólnoty Stuttgarckiej.

Podczas homilii, o. prowincjał Dariusz Paszyński, nawiązując do Ewangelii (Mk 4, 26-34),  zachęcał do obfitego zasiewania słów Pańskich. Porównał je do ziaren, które nawet po setkach i tysiącach lat mogą zakiełkować. Na zakończenie, o. prowincjał złożył jubilatowi życzenia: „ojcze Romanie, staraj się dalej być świętym tu i teraz, a potem to już tylko będzie formalność”.

Na zakończenie Eucharystii sam jubilat wyraził swoją wdzięczność za dar kapłaństwa. W swoim przemówieniu, o. Roman mówił mi.n.: „dar kapłaństwa otrzymałem w niezasłużony sposób, jest to dla mnie niepojęty dar i jest to również dla mnie wielka tajemnica. Jestem wdzięczny Bogu i świadomy tej wielkiej łaski, jaką otrzymałem.”

Po Mszy świętej na placu kościelnym odbyła się wspólna agape, na którą wszyscy parafianie zostali zaproszeni.