POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Dzień skupienia CSsR

17 czerwca 2024 r. odbyło się w Böblingen comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne redemptorystów pracujących w Niemczech. Przewodnikiem duchowym był o. prowincjał Dariusz Paszyński CSsR.

Na początku konferencji, o. prowincjał podziękował wszystkim Jubilatom okrągłych i nieokrągłych jubileuszów kapłańskich, w tym najstarszemu o. Romanowi Michalcowi, który w niedzielę, 16 czerwca obchodził 55-letni jubileusz święceń kapłańskich. Wszystkim życzył między innymi wytrwałości i umiłowania Pana Jezusa, naszego Odkupiciela.

W wygłoszonej konferencji, o. Dariusz, poruszył ważność formacji ciągłej, która trwa całe życie. Natomiast podczas homilii mszalnej podkreślił, że kapłaństwo jest darem Boga. Po obiedzie o. prowincjał przedstawił aktualne sprawy Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Polscy redemptoryści obecnie pracują w Niemczech w parafiach Polskiej Misji Katolickiej w Monachium, Stuttgarcie, Landshucie i Ratyzbonie oraz w kilku parafiach niemieckojęcznych w Bawarii.

o. Stanisław Rutka CSsR

za: redemptor.pl

Podczas Mszy św. obecne były również relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Wierni, obecni na eucharystii mogli na zakończenie oddać im cześć poprzez ucałowanie.