POLSKA PARAFIA KATOLICKA STUTTGART

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

W sobotę 29 czerwca 2024 r., w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odbyła się pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzinami. Przewodniczył jej o. Henryk Sitko CSsR, który przez cały rok prowadził katechezy przygotowujące do I Komunii Św.

Program rozpoczął się zwiedzaniem palafitowej osady w Unteruhldingen nad Jeziorem Bodeńskim, która jest jednym z największych muzeów archeologicznych na wolnym powietrzu w Europie.

Następnie wszyscy wspólnie udali się do bazyliki w Birnau. Dzieci w strojach komunijnych razem z najbliższymi uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w intencji dziękczynnej za dar I Komunii Św. O. Henryk w kazaniu nawiązał do historii, którą opowiedział dzieciom w dniu ich I Komunii, przypominając im, że Pan Jezus cieszy się zawsze, kiedy przychodzimy do Niego do kościoła.

Wspólny program zakończył się piknikiem na plaży nad Jeziorem Bodeńskim. W upalną pogodę szczególnie najmłodsi uczestnicy pielgrzymki ucieszyli się możliwością kąpieli w jeziorze, a wspólnie spędzony czas umożliwił rodzinom nawiązanie bliższych kontaktów.